Як правильно знімати? Це питання часто запитують люди які хочуть почати гарно знімати відео.

Найперше потрібно добре розташувати камеру.

Кадр.

Його завжди роблять так, щоб він був паралельний лінії горизонту, якщо Ви не обрали який-небудь особливий тип відеозйомки.

Місце, яке знаходиться в самому верху знятого кадру (його зазвичай називають «повітрям»), повинно займати не більше 10% самого кадру. Це досить суворе правило, яке виконується для всіх планів, за винятком великого.

Тепер, коли Ви правильно тримаєте камеру, Вам потрібно навчитися правильно розташовувати в кадрі об’єкт зйомки.

Композиція – розташування об’єктів у кадрі

Для початку подумки розділіть кадр на 3 частини по горизонталі і вертикалі. Якщо в процесі зйомки Ви розмістите головний об’єкт на перетині ліній, то це дозволить глядачеві правильно зрозуміти кадр. Якщо основний об’єкт буде знаходитися дуже близько до краю, то композиція втратить смислове навантаження.

 

План.

Якщо Ви уважно подивитеся якийсь фільм, то практично відразу помітите, що всі персонажі завжди мають строго певний розмір щодо розмірів самогокадру. У художній зйомці є кілька крупних планів в кадрі. Однак існують на цей рахунок і певні стандарти:

  •  Загальний план. Коли Ви будете використовувати цей план, пам’ятайте, що при цій зйомці людина буде поміщатися в кадрі повністю. Якщо ж об’єкт в сидячому положенні, то висота його буде менше, тому на зйомках спільного плану він буде виглядати дещо більш крупно.                                                             
  •  Від загального до середнього. План «по коліно». Його використовують у фільмах, головним чином, в процесі зйомок динамічних сцен.
  •  Середній план. Існує два різновиди: «за стегна» і «по пояс». При зйомці першим типом нижній край кадру буде перебувати на рівні самої широкої частини стегон. «Поясний план» проходить на висоті брючного ременя. Його дуже зручно використовувати в прив’язці до другого плану.
  •  Крупний план. Теж два види: великий і дуже великий. Крупний план включає голову і груди людини, а дуже великий фокусується тільки на обличчі. Зауваж, що на цьому плані очі завжди повинні бути на лінії горизонту. Цей план зазвичай використовують при діалозі персонажів. Знімати потрібно обов’язково з допомогою штативу.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *