Корисні поради для вибору штативів для фотоапаратів та відеокамер.

Фотограф використовує штатив для фіксації камери в одному положенні, а відеооператор – для плавної зміни напрямку зйомки. Незважаючи на різне призначення, і фото-, і відеоштативи допомагають досягти однієї мети – покращити якість зображення. Як вибрати цей корисний аксесуар?

Вибираємо штатив для фотоапарата

Для фотоапарата – чи то дорогої дзеркальної камери, чи то бюджетної мильниці – підійде будь-який штатив з різьбовим кріпленням. Кріпильні отвори більшості фотокамер оснащені стандартною дюймовою різьбою, діаметр якої становить 1/4 дюйма. І лише деякі професійні моделі мають різьбу діаметром 3/8 дюйма.
Але брати перший-кращий універсальний фотоштатив не варто. Цей аксесуар повинен не лише підходити до фотоапарата за типом кріплення, але й забезпечувати зручність фотографу.

Корисні поради щодо вибору штативів для фото- та відеокамер:

від штатива залежить тривалість етапу, присвяченого установці конструкції та налаштуванню позиції камери. Триподи з різьбовими фіксаторами ніжок і незручними зажимами для головок забирають у фотографа багато часу на підготовку. Якщо вам важлива кожна хвилина – обирайте модель, ніжки якої фіксуються засувками, а головка – гвинтами. Миттєва установка камери на штатив забезпечується швидкознімним майданчиком, який прикручується до фотоапарата.

Орієнтуйтесь на умови фотозйомки. Для подорожей підійдуть легкі і компактні тревел-штативи, для студійної зйомки – важкі і міцні триподи. Зверніть особливу увагу на головку: для зйомки панорами краще використовувати 3D-моделі, для будь-яких інших сюжетів – шарнірні варіанти.
Вага штатива повинна перевищувати вагу фотоапарата – в іншому випадку конструкція може впасти навіть при слабкому пориві вітру. Якщо фотокамера дуже важка, збільште вагу штатива за допомогою вантажу, який можна підвісити на спеціальний гачок.

Вибираємо штатив для відеокамери.

Відеоштатив відрізняється від фотоштатива наявністю відеоголовки, яка дозволяє обертати і нахиляти камеру легким рухом руки. Для зручності управління відеоголовка оснащується довгою ручкою.
Від відеоголовки залежить якість відзнятих відеоматеріалів. Хороші головки для відеокамер допомагають знизити вплив «людського фактора» на плавність руху. Такі варіанти оснащуються регульованим контрбалансом – механізмом, який перешкоджає мимовільному нахилу камери. Можливість регулювати зусилля обертання забезпечує плавне переміщення камери при різних умовах зйомки.

2 із 2
При виборі відеоштатива зверніть увагу на конструкцію нижньої частини – віддавайте перевагу більш стійким металевим триподам, оснащеним додатковими розпірками і ніжками з шипами на кінцях.
Якщо вам необхідна свобода переміщень – фіксуйте відеокамеру на моноподі, оснащеному підставкою з трьома «лапками». Ці пристосування відрізняються від триподів лише кількістю ніжок (3 у трипода, 1 у монопода). Проста конструкція забезпечує оперативну роботу з камерою у процесі репортажної зйомки.
Вибирайте штатив правильно!

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *