Хмарне сховище даних (англ. Cloud storage) – модель онлайн-сховища, в якому дані зберігаються на численних розподілених в мережі серверах, що надаються в користування клієнтам, в основному, третьою стороною. Дані зберігаються і обробляються в так званій «хмарі», яке представляє собою, з точки зору клієнта, один великий віртуальний сервер. Фізично ж такі сервери можуть розташовуватися віддалено один від одного географічно, аж до розташування на різних континентах.

1. Google Drive

Google Drive – популярне хмарне сховище даних, що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах хмари і ділитися ними з іншими користувачами в інтернеті. Після активації замінює собою Google Docs. По суті, взяли Google Docs для роботи з документами, трансформували його в хмарний сервіс і додали безкоштовного простору. У сервісі можна зберігати не тільки документи, а й фотографії, музику, відео та багато інших файли – всього 30 типів. Але взагалі все дуже зручно і звично для користувачів Google-сервісів.

2. OneDrive

OneDrive – перейменований в лютому 2014 Microsoft SkyDrive, який базується на хмарній організації інтернет-сервіс зберігання файлів з функціями файлообміну. До слова, SkyDrive створений в серпні 2007 року компанією Microsoft. Зараз OneDrive один з топу хмарних сховищ даних.

3. Dropbox

Dropbox – хмарне сховище даних, що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах в хмарі і розділяти їх з іншими користувачами в інтернеті. Його робота побудована на синхронізації даних.

4. Mega

Mega – (MEGA Encrypted Global Access) – амбітний хмарний файлообмінник Кім доткомів (Kim Dotcom), засновника легендарного Megaupload.
Фішка Mega: шифрує весь контент прямо в браузері за допомогою алгоритму AES; користувачі можуть передавати один одному файли в зашифрованому вигляді, при цьому всі дані зберігаються в «хмарі»; ключі доступу до файлів не публікуються у відкритому доступі, а поширюються по схемі Friend-to-Friend, між довіреними користувачами.

5. Яндекс Диск

Яндекс Диск – безкоштовний хмарний сервіс від Яндекса, що дозволяє користувачам зберігати свої дані на серверах в хмарі і передавати їх іншим користувачам в інтернеті. Робота побудована на синхронізації даних між різними пристроями. В даний час реєстрація користувачів доступна всім. Раніше, до запуску Яндекс Диска, функції зберігання призначених для користувача файлів на Яндексі виконував сервіс Яндекс Народ.

6. Облако@mail.ru

Облако@mail.ru – нове і дуже перспективне хмарне сховище даних від компанії Mail.Ru Group, що дозволяє користувачам зберігати свої дані в хмарі і синхронізувати дані на різних пристроях, а також ділитися ними з іншими користувачами. Сервіс відкрився відносно недавно – в кінці літа 2013.

7. Amazon Web Services

Amazon Web Services (AWS) – це не просто хмарне сховище даних, а цілий набір глобальних сервісів.
AWS має багатий вибір сервісів для підвищення ефективності вашого хмари: аналітика, корпоративні програми, мобільні сервіси, інтернет речей.

8. Bitcasa

Bitcasa – хмарне сховище даних, яке дозволяє зберігати необмежену кількість вашої інформації. Довгоочікуваний реліз вийшов зі стадії бета в 2013 році. Bitcasa була заснована колишніми співробітниками Mastercard, VeriSign, Classmates.com і Mozy. А це означає, що творці сервісу не з чуток знайомі з рішеннями для резервного копіювання даних онлайн, а також із засобами, що забезпечують безпеку зберігання призначених для користувача файлів.

9. Yunpan 360

Yunpan 360 – китайське хмарне сховище даних, яке на початку бесплатно і назавжди надає 36 Терабайт (!). Крім того, даний дисковий простір можна ще й збільшити, є користувачі, у яких більше 100 Терабайт на Yunpan 360.
Але 31 січня 2017 року сервер закрився через велику кількість нелегального контенту на серверах з яким компанія втомилася боротися.

10. 4shared

4shared – хмарний файлообмінний хостинг.
Базова безкоштовна реєстрація дає можливість завантажувати до 10 Гбайт в свій обліковий запис. Після підтвердження реєстрації електронною поштою обсяг збільшується до 15 Гбайт.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *